E Mail Marketing

Her sabah işe gitmeden önce e-mail hesaplarımızı kontrol ettiğimiz bir gerçek. Belki de bize sabah en çok haz veren şeylerden birisi, sıcak haberlere göz gezdirdikten sonra e-mail listemizi kontrol etmemiz. Bugün dünya üzerinde milyarlarca e-mail, gün içerisinde gönderiliyor ve cevaplanıyor. Firmalar içinde kendi e-mail marketing kampanyalarını hazırlamaları, bu potansiyel e-mail hareketinden hisselerine düşeni elde etmeleri için gerekli.

İşe yarar mı demeyin!

E-mail marketing yapılan araştırmalara göre SERP sonuçlarından sonra en çok geri bildirimin yaşandığı pazarlama şekli. Yani sosyal medya pazarlama veya SEM gibi pazarlama stratejilerinden daha önemli bir yeri kapsıyor. Bu nedenle işletmelerin kendi ürün ve hizmetlerini e-mail marketing yoluyla mutlaka hedef kitlelerine ulaştırmaları gerekir. Bunun için e-mail listesinin oluşturulması, müşterilerin kullandıkları e-mail adreslerinin alınması gerekiyor. Buda e-mail marketing stratejisinin bir sürecini ifade ediyor.

Gönderilen maillerin karşı tarafta merak uyandırması için kişiselleştirmenin yapılması, etkili başlık kullanılması, mail içeriğinin ve tasarımının güzel olması da, başarının sağlanması açısından bir diğer önemli husus. Potansiyel müşterilerinize sürekli kendinizi hatırlatarak, onlara kampanyalar ve promosyonlar düzenlemeniz, e-mail marketing stratejiyle bunu yapmanız, satışlarınızın artmasını sağlayacaktır.

Outbound pazarlamanın giderek popülerleşmeye ve tüketiciler tarafından daha fazla etkileşim yaratmaya başladığı zamanımızda, e-mail marketing bu türün en önemlilerinden birisini ifade ediyor. Sizde e-mail marketingin gücünü hissetmek için doğru kişilerle çalışmaya ne dersiniz?