Türkiye’nin en köklü ve en deneyimli üniversite toplulukları arasında yer alan Sakarya Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Kariyer Kulübü  (İKK), 15. Kariyer Günleri için Çalışmalara Devam Ediyor.

15 yıldır aralıksız olarak Kariyer Günleri düzenleyen İnsan Kaynakları ve Kariyer Kulübü (İKK), bu yıl 15.sine hazırlanıyor. Kulübün bu yıl düzenleyeceği etkinlik 24 Şubat tarihinde başlayıp 26 Şubat tarihinde sonlanacak.

İKK, 15. Kariyer Günleri için Çalışmalara Devam Ediyor

İnsan Kaynakları ve Kariyer Kulübü (İKK), bu yılda etkinliğe yoğun katılım bekliyor. 15. Kariyer Günleri’ne 6 sponsor firma eşliğinde, toplam 14 büyük firma katılım gösterecek. Firmaları şu şekilde sıralayabiliriz;

Peryön, Avivasa, Ülker Eksper, Kariyerist, Faveo Danışmanlık, Gittigidiyor, Ford ve Ayaydın Miroglio Group.

Sakarya Üniversitesi Hazır

Daha önce bir çok etkinliğe ev sahipliği yapan Sakarya Üniversitesi, İnsan Kaynakları ve Kariyer Kulübü (İKK)’nın bu son etkinliğine de ev sahipliği yapacak.  Etkinlik Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. 24 ve 26 Şubat tarihli etkinlikler salon 1’de, 25 Şubat tarihli etkinlik ise salon 2’de gerçekleşecek.

Etkinliğe sponsor firmaların desteği oldukça büyük. Ana sponsorluğu Pusulo’nun üstlendiği etkinliğin diğer sponsorları Peryön, Kampüs Etkinlikleri, American Life, Öğrenci Kariyeri ve Türkiye iş ve Kariyer Kulüpler Birliği

Etkinlik hakkında daha detaylı bilgi için Pusulo‘nun hazırlamış olduğu bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Kaynakları ve Kariyer Kulübü (İKK) Kimdir?

1996 yılında faaliyet hayatına başlayan Sakarya Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Kariyer Kulübü olarak faaliyetlerimiz, tüm öğrenci kulüplerinde olduğu gibi tamamen gönüllü öğrenci girişimleriyle oluşmaktadır. Kulüp çalışanlarımız, ekip çalışmasının keyfi ve “ Çözüm istiyorsanız, kabullenmeli ve sahip çıkmalısınız!” anlayışı doğrultusunda etkinliklerini gerçekleştirmektedir.

Amacımız Üniversitemizi yurt içinde ve dışında yer alan seçkin üniversiteler arasında yerini almasını sağlamaktır. Genel olarak faaliyetlerimiz öncelikle bireylerin kişisel gelişimine katkı sağlayacak faaliyetlerin planlanması ve gerçekleştirilmesidir. Sektörlerinde önde gelen kişi ve kurumları okulumuza davet edilmesi ve deneyimlerinden faydalanılması, şehir dışındaki etkinliklerin duyurusu ve bununla ilgili okulda organizasyon yapılması sayılabilir. Ayrıca teorik bilgilerden daha önemli olduğuna inandığımız kültürel ve sanatsal faaliyetleri de organize etmekteyiz. Üniversite öğrencilerinin bütününe hitap eden bir kulüp olmak ve kulüp faaliyetlerinden görev alacak aktif üyeler edinmek, böylece kişilerin bireysel gelişimine katkıda bulunmak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

VİZYON

Bireylerin ve üyelerinin özgüvenlerini kazandığı, iletişim becerilerini yükselten, üretmeye ve fark yaratmaya teşvik eden,estetik duygularını olgunlaştıran,yorumlayabilme yetisini kazandıran,eleştirel bakabilmelerini sağlayan,ufkunu açan ,vizyonu genişleten,kısaca “Kaliteli İnsan” yetiştiren bir kurum olmaktır.

MİSYON

Belirlemiş olduğumuz hedef doğrultusunda, sorumluluk alıp, takım halinde hareket ederek çözüm üretmek ve başarıyı paylaşarak yeniliklerin öncüsü olmak; kaliteden ödün vermeyerek faaliyetlerimize sürekli değer kazandırmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir