Kartvizit Tasarımı Nasıl Yapılır

Kartvizitler, iş dünyasında kişisel imajınızı yansıtan ve ilk izlenimi yaratan somut materyaldir.  Ticari faaliyet yürüten bireyler için olmazsa olmaz niteliği taşır ve kartvizit tasarımı sizin iş dünyanızdaki kimliğiniz olur.

Doğru ve ihtiyaçlara uygun olarak tasarlanmış kartvizitler hedef kitle olarak tuttuğunuz müşterileriniz ile iletişimi oldukça büyük etkilemektedir. Kişisel bilgileriniz, unvanınız ve iletişim adresiniz gibi bilgilerin yer aldığı kartvizitlerinizin en önemli aşaması tasarım aşamasıdır. Burada ise devreye doğru ajans ve doğru tasarım ikilisi girmektedir. Bilişim çözümlerine danışman olarak seçeceğiniz ajans ile tasarım sürecine dahil olmalı ve arzu ettiğiniz bilgileri teknik kısımdan önce aktarabilme fırsatına sahip olmalısınız. Pusulo , Kartvizit tasarımı konusunda gösterdiği  müşteri hassasiyeti ve memnuniyeti ile diğer firmalardan ayrılarak süreci gerçekleştirmektedir.

Kartvizit tasarımı nasıl yapılır, nasıl olmalı diyecek olursak ; Kartvizit tasarımı işin ve kişinin kimliği niteliğinde olduğu için dikkat edilmesi gereken en önemli ölçütü ‘’ uyum ‘’ dur. Tasarımı gerçekleştirilecek kartvizitin kişiye ve işletmeye kesinlikle uygun olması gerekmektedir.

Doğru renk skalası kullanılmalı. Sektörün ne olduğu bilgisi müşteri tarafından tasarımcıya iletildiğinde, sektörel renk saptanmalı ve uygun renk seçimi yapılmalıdır. Renk seçimi sektörel  anlamda belirlenmesinin ardından birde renk üstüne gelecek yazıların okunmasında zorluk yaratmaması da önem konusudur.

Renk , kartvizit tasarımı üzerinde bir çok öğeye etki etmektedir. Sektöre uyumu, yazıların kolay okunmasının ardından birde tasarımı yapılacak kartvizit tasarımı logo tasarımı ile uyum içerinde olmalı ve logo kartvizit tasarımı içinde ön planda tutulmalı ve çağrışımı yakalanmalıdır. Renklerin duruşu  baskı işlemde uygulatılacak kağıt dokusuyla farklı durabilir. Renk seçimi ile kağıt dokusu uygunluğunu da unutmamak gerekir.

Kartvizit Tasarımında Hangi Bilgiler Yer Alır ?

Gerekli uyum ve uygunluktan bahsettikten sonra tasarımı üzerine yerleştirilecek bilgilere geldi sıra. Kartvizit tasarımı işletmenin kimliği niteliğini taşır dediğimizde de bahsettiğimiz üzere kişisel bilgiler , iletişim, unvan ,adres, şirket adı, telefon fax ve şimdide e-mail adresi, internet adresi bilgileri kartvizit tasarımında yer almaktadır.  Eklemelerle birlikte kalabalık ve bazen tıkıştırılmış bilgilerin kartvizit tasarımı üzerine yapıldığını görmek mümkün. Pusulo olarak, biz tasarımsal bütünlüğü sağlamak adına mutlaka gerekli olanları ön planda tutarak tasarım sürecimizi baskı işlemine dönüştürüyoruz

Pusulo ile Eşsiz Kartvizit Tasarımı Nasıl Yapılır

Yenilikçi,güven ve kalite unsurlarını kartvizit tasarımı üzerinde de sağlamayı başarmış Pusulo, kartvizit ölçüm ve uyumlarına dikkat ederek tasarımlarını gerçekleştiriyor ve sizlere kimliğinizin çağrışımını yüksek tutacak tasarımları sunuyor. Pusulo, kartvizit sürecini siz müşterileri ile birebir iletişim halinde geçiriyor istekleriniz doğrultusunda iş dünyasında fark yaratacak eşsiz kartvizit sahibi olmanızı sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir